Шипков мармалад

Вкусни рецепти
Post Reply
ivo_paunov
Site Admin
Posts: 117
Joined: Thu Dec 03, 2015 10:16 am

Шипков мармалад

Post by ivo_paunov »

Вариант 1

Шипките (5 кг) се измиват и почистват от дръжките и черния цвят отпред. Разрязват се на две по дължина и се почистват старателно от семките. След това се измиват повторно и се поставят в тенджера под налягане. Заливат се с вода (4 л.), колкото да ги покрие и след като заврат, се оставят на по-слаб огън за около час. След като се сварят, шипките се прецеждат в гевгир и след това се минават през сито, за да се отстранят от тях всички люспи. Получената каша трябва да не е нито твърде рядка, нито гъста. Поставя се в тенджера и към нея се добавя захарта (1 кг). Мармаладът се вари около 3 часа, като непрекъснато се наблюдава да не загори и се разбърква. Готов е, когато сместа прави път на лъжицата, когато преминаваме с нея през мармалада. Накрая, докато е още топъл, мармаладът се изсипва в буркани, които се затварят старателно, но не се стерилизират.

От 5 килограма шипки излизат около 2 килограма шипков мармалад


Вариант 2

Добре узрели шипки, почистени от дръжките и различни примеси, се измиват и се поставят в дълбок съд. Заливат се със студена вода (до 5—6 см над повърхността им) и се варят до пълно омекваме. Пасират се (претриват се) през гевгир, като се поливат с отварата, в която са врели. Получената каша се прецежда 2—3 пъти през сито за брашно и се премерва. Изсипва се в разлат съд, като на 5 л каша се прибавят по 2 кг захар, и отново се вари, докато получи гъстота на течен мед. При варенето кашата непрекъснато се разбърква.
Мармаладът се изсипва, докато е още горещ, в сухи и затоплени стъклени или порцеланови съдове. Оставя се открит, за да хване корица. Покрива се с пергаментова хартия, захлупва се и се съхранява на тъмно и студено място.




Вариант 3

Въпреки оскъдната информация, която имах реших да направя мармалада.
Ето как действах аз:
Сварих вечерта шипките(до омекване-около 40 мин.)
Оставих ги както си бяха във водата и на сутринта ги претрих през гевгира(бавна работа беше)А да кажа,че не махнах предварително черното от шипките,то си остава в гевгира.
След това претритото го прекарах и през преса(за картофи),така пусна още материал.Обаче пак ми се видя гъсто и добавих още 2л. топла вода във изцедените шипки и ги прекарах за 2 път през пресата и така материала ми се увеличи доста.
Шипките ми бяха 4,5 кг. сложих 1кг. захар,излезе и толкова мармалад -около 4,5 кг. Very Happy Доволна съм от добива,а на захар също стана добре(поне на мен ми харесва )
Сложих го на котлона,но взе да загаря и го преместих в микровълновата в енаглас на 4 пъти го сварих Very Happy по 12 мин. ,после слагам лимонтузу и още 2 мин. и разипвам в бурканчета.
Хамалогия си е,но после зимата хапвате мармалад
Post Reply

Return to “Рецепти”